První pololetí na 2. stupni

Dala jsem třídě 6. B úkol, aby zhodnotili svůj první půlrok na 2. stupni. Téměř všichni se shodli, že se jim na vyšším stupni ZŠ líbí, že je tu těžší učivo a často se musí doma učit, na druhou stranu že mají méně domácích úkolů. Většině se také líbí nová třída a nově složený kolektiv. Zvládají i stěhování po třídách.

Zde jsou názory vybraných žáků:

„Nejvíce se mi líbil program Edison. Podle mě to byl moc dobrý nápad. Hodně jsem se toho naučila. Doufám, že ještě někdy bude Edison….“

A. Šturmová

„Docela mě vyděsilo, že jsme měli hodně nových předmětů a měli jsme o hodně delší vyučování. Můj nový třídní kolektiv mi přijde sympatičtější než ten předchozí. Předměty pro mě byly ze začátku těžké. Učitelé nás známkují přísněji než na prvním stupni…..“

Jan Březina

„Když jsem byla na prvním stupni, neuměla jsem řeč a neměla kamarádky. Teď už je to lepší, už umím řeč a mám hodně kamarádek…..“

O. Honcharova

„Klady – zajímavý přírodopis, méně úkolů, lepší známky z AJ

Zápory – hádky mezi spolužáky, víc učení, nic moc skříňky……..“

J. Fantíková

„Druhý stupeň se mi moc líbí, našla jsem si nové kamarádky. Líbí se mi, že máme odpoledky. Mám sice hodně povinností, ale nevadí mi to. V pátek máme vaření…..“

S. Mazánková