Ptačí budky

Po skončení zimního období, ve kterém se nám podařilo úspěšně přikrmovat drobné ptactvo na krmítkách před naší školou, jsme se v rámci přírodovědného praktika rozhodli podpořit drobné pěvce i při jejich hnízdění. Společně s žáky 7. a 8. tříd jsme se pustili do výroby budek pro sýkoru koňadru a sýkoru modřinku. Projekt nám zabral několik vyučovacích hodin, během nichž žáci ptačí budky samostatně smontovali a natřeli ochranným nátěrem. Žáci byli moc šikovní a přílišnou pomoc nepotřebovali. Poté žáci asistovali i při vyvěšování ptačích budek na vybrané stromy před školou, i na dopravním hřišti. Vyvěšování ptačích budek probíhalo pod vedením paní učitelky Stemberkové. Celkem jsme pověsili čtyři ptačí budky. Cílem celého projektu bylo vytvořit z blízkého okolí školy místo, kde budou ptáci nejen vidět a slyšet, ale budou zde i hnízdit a vyvádět svá mláďata. Doufáme, že se už letos dočkáme spousty nových ptačích obyvatel v okolí naší školy. Budeme držet palce.

Přírodovědné praktikum