Setkání s panem Ladou

V úterý 24. února jsme prožili 2 vyučovací hodiny v městské knihovně. Paní knihovnice pro nás připravila besedu o ilustracích a knížkách pana Josefa Lady. Jeho obrázky zvířátek , dětská říkadla s jeho obrázky…..to provází děti od útlého věku a našli jsme je i v naší čítance. Ve škole jsme si také četli z knihy Kocour Mikeš.
Paní knihovnice nám řekla a přečetla něco o dětství Josefa Lady, jak žili s rodiči skromně v malé chaloupce v Hrusicích, které nejsou daleko od Čelákovic a dnes je tam Ladovo muzeum.
Dále nám pustila na videu některé říkanky, písničky a příběhy ….z knihy Bubáci a hastrmani, Kocour Mikeš, O chytré lišce. Na závěr jsme řešili písmenkový kvíz. Návštěva knihovny se nám líbila a některé děti už si chodí do knihovny knihy půjčovat….mají kartičku čtenáře.
Nabízíme 7 fotografií  Z D E .
J.Skálová . tř.uč.