Šikulkové

V pracovních činnostech jsme ve čtvrtek 25.ledna využili pro naši hodinu jednu stavebnici, která už “ hodně pamatuje “ , ale práce s ní přináší hodně tvůrčích možností a potěšení. Ačkoliv se skládá jen z dřevěných  plošných tvarů….tyčinek dlouhých, kratších, krátkých, dále z koleček, čtverečků, půlměsíčků, dá se z ní vytvořit do plochy “ všechno možné “ a ještě ji zase někdy pro další “ tvorbu “ využijeme.

Naše první využití byla ABECEDA….a ačkoliv jsme ještě v 1.pololetí 1. třídy neučili všechna písmena, mají děti téměř o všech písmenech povědomí a také je nápodobou dokáží vytvořit. Já, paní učitelka, jsem dětem psala – kreslila, písmena abecedy na tabuli a u některých jsem poradila, jak je ze stavebnice vytvořit, jaké tvary použít…a šlo nám to “ báječně „….děti pracovaly s velkou chutí a nadšením, jak jim písmena přibývala na lavicích. Sice nám 5 spolužáků chybělo, ale tyto děti se mohou těšit, až si stavebnici zase vypůjčíme….

Na naši “ dřevěnou abecedu “ se podívejte Z D E.

Děti z 1.A a p. uč. Jitka Skálová