Škola v přírodě 1.A a 1.D, den první

Cesta na naši první školu v přírodě byla hladká. Pan řidič nás autobusem vezl tak, jako bychom jeli na výlet, a tak jsme se mohli kochat krásou české krajiny. Lehce po jedenácté jsme dorazili na místo, které se nám v příštích dnech stane druhým domovem – do penzionu Klášterský mlýn v Rejštejně na Šumavě.

Počasí nás tedy mohlo přivítat lepší, ale před drobným deštěm jsme se schovali do venkovního zastřešeného sezení, kde jsme si krátili čekání na ubytování a oběd zpěvem doprovázeným na kytaru.

K obědu jsme měli kuře na paprice. Pak jsme se ubytovali a protože pršelo, dostali jsme za úkol nakreslit si na pokoji kartičky, které jsme pak dali na dveře pokoje, abychom věděli, kdo kde bydlí. Po svačině, výborném čerstvém perníku, jsme konečně vyrazili ven. Raději jsme se drželi blízko mlýna, protože předpověď počasí nebyla úplně příznivá. A tak jsme alespoň prozkoumali místní sportoviště, kde jsme si hráli až do večeře a dokonce se ukázalo i sluníčko. K večeři byly špagety. Po večeři jsme se rozdělili do soutěžních družstev a začali jsme s prvními soutěžemi. Nejprve jsme museli jako družstvo zarecitovat básničku, poté zazpívat písničku a nakonec chodit pozadu, ale museli jsme dávat pozor na to, aby někdo z nás neupadl, protože by se nám za to upadnutí odečetly body.

No a pak už jsme se šli vysprchovat, paní učitelky každé třídě zvlášť ještě chvilku četly z knížky, a pak už jsme šli do hajan.

Těšíme se na zítřek a určitě Vám zase dáme vědět, co jsme vlastně dělali.

Fotografie si můžete prohlédnout zde.