Škola v přírodě 1.A a 1.D, den třetí

Počasí dnes bylo jako na houpačce. Chvíli slunce, chvíli déšť, užili jsme oboje.

Ráno nám odjela 1.A. Vyslali jsme ji na průzkum, aby zjistili, jak funguje autobusové spojení do Annína, kde je sklárna, ve které mají obě naše třídy objednánu exkurzi. Fungovalo báječně. Děti i paní učitelky se vrátily bohatší nejen o nové zážitky, ale i o pěkné hrnečky, které si vlastnoručně nazdobily. 1.D se má ve čtvrtek na co těšit.

Po rajské omáčce a poledním klidu jsme se vypravili do kopce. Neznámí turisté nám připravili naučnou stezku plnou zákeřných úkolů a otázek. Pan učitel nám říkal, že to bude dlouhé asi 700 m. Ani jsme netušili, že ujít 700 m do kopce bude nejen taková sranda, ale také taková dálka a námaha.

A pak nám začalo pršet. Do sprchy jsme tedy dnes šli o něco dříve a již předem odmáčení. Pak jsme se převlékli do suchého a splnili jsme ještě několik úkolů, které nám zadaly paní učitelky. Teď už nás čeká jenom Večerníček – Děti z Bullerbynu a Povídání o Pejskovi a Kočičce.

A zítra nás čeká ztečení hradu Kašperku a animační hra Jak se stát princem či princeznou. Hlavně ať nám neprší a nebo aspoň málo.

Fotografie z dnešního dne můžete zahlédnout zde.