Školáci z 1.A a předškoláci

Každoročně před zápisem předškolních dětí do budoucích prvních tříd přicházejí na návštěvu do naší základní školy paní učitelky
čelákovických školek s dětmi předškolního věku na návštěvu do 1. a 2. tříd, aby předškolní děti získaly malou představu o prostředí, které je uvítá v novém školním roce.
Naši třídu navštívily 2 skupiny dětí a to v úterý 12.1. a v pátek 15.1.2016.
Jak jsme se dětem z MŠ a jejich paní učitelkám představili ? Nejdříve jsme jim zazpívali naši oblíbenou písničku o trpaslících a vzali jsme si na hlavu i naše červené čepičky, dále jsme zarecitovali 3 zimní básničky…to děti ze školky stály před tabulí, aby nás viděly stát v lavicích.
Potom přešly dozadu do třídy na koberec, tam nám na oplátku také zazpívaly, zarecitovaly .Také jsme si jednu písničku zazpívali společně.  Dále jim 1 holčička  a 1 chlapec z naší třídy ukázali, jak umíme číst a také další dívka a chlapec z 1. A si zasoutěžili ve sčítání a odčítání.
Za všechny “ výkony “ jsme dostali potlesk a malé dárečky od paní učitelek z MŠ / vyrobené záložky, papíry s omalovánkami, pytlík „medvídků “ /.Pak  nastala chvilka, aby si předškoláci zkusili sezení v lavicích, dostali papíry, uměli si je už svým křestním jménem i podepsat a kreslili sluníčka, sněhuláky…měli k dispozici penály dětí z 1.A. Tuto chvíli děti z 1.A využili k prohlížení dětských časopisů, které nám poslala maminka jedné holčičky z 1. A…moc děkujeme. Chlapci zůstali s časopisy vzadu na koberci v 1.A, holčičky šly na koberec na chodbu vedle naší třídy…to aby každý měl dostatek místa časopis rozložit. Děti si časopisy mezi sebou prostřídaly / Sluníčko, Mateřídouška i jiné / a zaujaly je. Když se ozvalo zvonění, šli žáci 1.A do svých lavic a předškoláci před tabuli, kde nám ukázali svoje výkresy…a my jsme jim zatleskali, paní učitelky z MŠ dostali pro svoje děti pěkné zimní omalovánky se sněhulákem a zvířátky..
Pokaždé to byla to příjemně prožitá hodina “ pro všechny účastníky „. Podívejte se na FOTKY  / z pátku 15.1 / z d e
 Za 1.A    Jitka Skálová, tř. uč.