Školní výlet za pohádkami

V pondělí 14. května 2018 v prosluněném ránu se vypravily třídy 2. C, D na školní výlet. Navštívily hrad a zámek Staré Hrady, kde na ně po malém občerstvení a nakoupení drobných suvenýrů čekaly dva pohádkové okruhy.

Nejdříve se děti spolu s čerticí proletěly na košťatech po hradním nádvoří.

Poté jsme se všichni odebrali na hradní pohádkovou půdu. Ocitli jsme se mezi čarodějnicemi různých kategorií, ve strašidlácké kuchyni, v čarodějné prádelně a mydlárně,

u pohádkového časostroje. Z každého zákoutí na nás vykukovala strašidýlka, strašidláci a skřítkové.

Z  půdních prostor jsme sestoupili do zámeckého pohádkového sklepení.

Tam jsme poznali lesní a ledové království, rodinku starohradského obra, vodníky, čertovskou domácnost, pohádkovou hladomornu, draky a palác plný skřítků.

Po dvouhodinové prohlídce jsme plni neopakovatelných zážitků Staré Hrady opustili.

Školní výlet se všem dětem velmi líbil. Už teď se těší na příští návštěvu pohádkového hradu a zámku Staré Hrady, kdy si budou moci prohlédnout něco nového, třeba dračí čarodějnou královskou komnatu.

V obrazové galerii najdete několik fotografií z výletu.

Helena Kopecká,

třídní učitelka 2. D