Slavnost Slabikáře

Ve čtvrtek 16. listopadu proběhla ve všech prvních třídách Slavnost Slabikáře.

Prvňáčci a jejich kamarádi – Alenka a Michal z Povídálkova se na začátku září seznámili s kocourkem Samem, kterého za nimi poslal moudrý král Ota První. Ten vládne v Království čtenářů, kam se děti s kocourkem Samem vydaly. Postupně putovaly přes Přípravný potok do Země slabik, kde zdolávaly  Písmenkové hory.  Přes ně se děti dostaly až k Větnému moři  a za ním na ně čekalo pobřeží země Království čtenářů. Při plavbě přes Větné moře však pvňáčky zastihla zpráva, že dceru krále Oty Prvního unesl zlý čaroděj.  Hned se ji vydali vysvobodit. Museli postupně splnit úkoly a získat 3 klíče, které vedly k osvobození princezny.  Král  Ota První je pasoval na čtenáře a s pamětním listem si děti domů odnášely i SLABIKÁŘ, z kterého měly velkou radost.

Podívejte se sami.