Sportovali jsme v září

ČOKOLÁDOVÉ ŠTAFETY

Ve čtvrtek, 27. září se uskutečnil již 44. ročník ČOKOLÁDOVÝCH ŠTAFET v běhu na 10 x 250 metrů. Ke zdárnému průběhu akce na zrekonstruovaném školním hřišti dopomohlo nádherné počasí. Atmosféru umocnila řada diváků v podobě rodičů a prarodičů, kteří vzpomínali na časy, kdy zde běhali na starém škvárovém hřišti. Štafety začaly v deset hodin 3. ročníky. Po nich následovaly v časovém sledu další třídy. Vyvrcholením je vždy okolo třinácté hodiny souboj 9. ročníků, které předvádějí skvělé běžecké výkony. Během dopoledne jsme měli možnost shlédnout nádherné běžecké souboje.

Štafet se zúčastnilo celkem 25 tříd, což je dohromady 250 žáků. Všechny štafety obdržely diplom, sladkou odměnu a vítězové jednotlivých ročníků také pohár.

Nejrychlejšího času dosáhla štafeta 9.A – 6:38,5 min.

Nejrychlejší chlapec II. stupně byl Dominik Novotný z 9.C s časem 34,4 sec.

Nejrychlejší dívka II. stupně byla Barbora Vysloužilová z 6.C s časem 37,7 sec.

Ještě jednou bychom chtěli poděkovat všem účastníkům a těšíme se na příští 45. ročník a další sportovní akce, které nás v nejbližších týdnech čekají.

IN-LINE BRUSLE

Ve čtvrtek, 21. září proběhlo okresní kolo v in-line bruslení v Čelákovicích ve vodáckém areálu a na cyklistické stezce. Na konec léta bylo velmi pěkné počasí, které umožnilo, aby závodníci dosáhli co nejlepších výsledků. Naši školu celkem reprezentovalo 25 žáků z různých ročníků a nejlepšího výsledku dosáhl Matěj Pýcha, který ve své kategorii zvítězil. Dále jsme také získali 2. a 3. místa.

Na krajské kolo v Benátkách nad Jizerou, které se konalo 26. 9., vyrazilo naši školu reprezentovat 5 žáků: Matěj Pýcha, Nela Kočanová, Vojtěch Weissgráb, Filip Zatloukal a Karolína Kudrnová. Zde se v silné konkurenci prosadil Matěj Pýcha a získal 3. místo. Dále se zde neztratila Nela Kočanová, která skončila na 9. místě.

Chtěli bychom poděkovat všem žákům za úspěšnou reprezentaci školy.

Díky sportovním úspěchům je naše škola známá v celém kraji.