ŠvP – den druhý

Ráno bylo lehce mlhavé. Po snídani jsme se učili a poté jsme se už naplno věnovali sportovně-kulturním aktivitám. Dopolední herní část jsme zahájili turnajem ve vybíjené a  zakončili jsme ho stavbou domečků v lese. Odpoledne, po dostavení domečků a dohrání turnaje, ve kterém bylo nakonec nejúspěšnější družstvo číslo devět, druhá skočila pětka, nás čekal vrchol letní sezóny – biathlon. V našem případě byly sice běžky nahrazeny teniskami a malorážky florbalovými míčky, střelničky pak kelímky od jogurtů, dramatické situace a zvraty v pořadí závodních týmů však byly stejné, jako v zimní variantě v podání našich olympioniků. Jediným týmem, který celou trať absolvoval v čase pod dvacet minut bylo družstvo číslo sedm. Na druhém místě skončila šestka, na třetím čtyřka. (Pravda, jste trochu v nevýhodě, že nevíte, kdo do kterého družstva patří, ale alespoň nejste zaujatí a můžete si libovolně vybrat toho, komu chcete fandit. Třeba se trefíte a vyberete si tým právě s Vaším favoritem. A třeba Vám to někdy prozradíme.)

Po večeři pak proběhla televizní soutěž. Tedy spíše variace na jednu takovou, kterou jsme nazvali Co na to škola? . Věděli jste například, že mezi jedenadvaceti osmáky na otázku, co jsou to  obilniny,  bylo mezi dotazovanými  po jedné odpovědi, že oves a řepa, pouze dvakrát bylo zmíněno žito, čtyřikrát ječmen a třináckrát pšenice? Vtipné byly i odpovědi na otázku, kolik zubů má člověk, kdy odpovídali naši prvňáci. Namátkou  – dvakrát to bylo méně než deset, jednou prý dokonce padesát. (Všech sedmadvacet otázek jsme si pochopitelně zpracovali předem již ve škole, za což platí dík nejen paní učitelce Michalikové, která pro tuto soutěž získala sublicenci, ale i všem kolegům, kteří nám s tímto výzkumem pomáhali.)

A pak už hajdy na kutě.

Na fotografie se můžete podívat zde.

P.S. Zdraví zatím drží všem.