ŠvP Malá Skála – den druhý, rafťáci

Den první

Cesta vlakem byla krásná. I přestup se vydařil a ono menší zpoždění, které jsme rychlíku vinou špatného značení rezervace, mírně zmateného průvodčího a velkých zavazadel v rukou našich děvčat, způsobili, nám spolucestující určitě rádi odpustili. Cestou se všichni chovali slušně, takže zaslouží naši pochvalu. To jste však zajisté četli již včera.

Večer jsme museli zvolit mokrou variantu zábavy a tak přišly naše oblíbené kulturně-vzdělávací programy. Volba padla na reklamy. Ve fotodokumentaci můžete zhlédnout alespoň některé zajímavé grimasy, ale věřte, že zážitky to byly ohromující.

Črtvťákům pak ještě přišla vhod pohádka na dobrou noc a poté už se všichni mohli těšit na nové ráno.

Den druhý

Ráno nás přivítalo sluníčko a někteří z našich svěřenců se ho rozhodli přivítat již velmi brzy po svém probuzení. Bohužel pro ty, kteří měli touho ho přivítat o něco později, první skupinka byla natolik hlučná, že jsme budíček museli nechtěně  posunout na dřívější hodinu. V plánu jsme dnes měli sjezd části Jizery na raftech, a tak nám, částečně, toto probuzení přišlo i vhod. (Lépe pracovati s probuzeným čtvrťákem, než spícím. Ale začnou-li si někteří házet míčem krátce po šesté ranní, nesetká se to příliš s úspěchem.) První kolo absolvovala děvčata. Sluníčko nám přálo, průtok Jizery také, a tak jsme měli za dvě hodiny svůj plánovaný úsek Malá Skála – Dolánky sjetý. V Dolánkách jsme  přesedlali na koloběžky a o hodinu později děvčata předala štafetu chlapcům, které čekal stejný program. Tuto část koloběhu jsme absolvovali za mírného deště, avšak po večeři opět vysvistlo sluníčko a v tuto chvíli naši nezdolní žáci hrají, sami a dobrovolně, přehazovanou. Večer ještě kulturní program a šup na kutě.

Na fotografie se můžete podívat v naší galerii a nebo kliknutím zde.

 

 

– zobrazeno 647x

Back to Top