Testování ve škole

Vážení rodiče,

Zaznamenali jsme několik nesouhlasů rodičů s testovacími sadami od MŠMT.  Především rodičům vadil způsob testování (nosem). Nyní používáme ministerstvem dodané testy Singclean Sars cov-2, které se provádí právě výtěrem z nosu. Jelikož roste poptávka po testech ze slin, rozhodli jsme se dát dětem možnost testovat se i tímto způsobem, a to testy Novel Coronavirus (SARS-Cov-2) Antigen rapid test. Pokud chcete využít tento postup testování, pak prosím test sami zakupte a dítě jím vybavte, škola je nehradí. Zdarma poskytujeme jen verzi výtěru z nosu. Škola musí po každém testování podávat zpětnou vazbu MŠMT a zaznamenávat výsledky do připravených tabulek včetně druhu testu, proto povolujeme jen tyto dva testy (více druhů testů z organizačních důvodů nelze povolit).

Zásoby testů stačí už jen do 17. 5., poslední potřebnou várku na toto období vyzvedne ředitelka školy v Národním pedagogickém institutu České republiky na Senovážném náměstí v pondělí 10. 5.  Jak bude pokračovat – bude-li vůbec – testování po 17. 5., nevíme, z MŠMT žádné informace nepřicházejí.

Je možné, že ruku v ruce s uvolňováním protikovidových opatření už nebude nutné děti testovat, čekáme na pokyny nadřízených orgánů.

Děkujeme za pochopení všem rodičům, všichni pevně věříme, že se situace brzy dostane do normálních kolejí.

Vedení školy

– zobrazeno 49x

Back to Top