Týden plný masek

Únor je spojen s masopustem, časem karnevalů a ty jsou plné masek a převleků.

A proto i žáčci v 2. D předposlední únorový týden věnovali MASCE. S paní učitelkou navštívili VIII. ročník výstavy Řemesla Polabí, kde si prohlédli nádherné výrobky košíkářů, krajkářek, dráteníků,…. Součástí této výstavy bylo také velké množství různorodých masek,které vyráběly děti z mateřských škol spolu se svými učitelkami. Ty se staly velkým impulsem pro vlastní tvoření.

Po návratu do třídy se žáci pustili do kolektivní práce a vytvořili pěknou masku čerta. Další den při výtvarné výchově popustili svou fantazii a nakreslili sami sebe v karnevalovém převleku. Na nejpovedenější obrázky se můžete podívat sami a můžete hádat, za koho se převlékli.

A práce vyvrcholila v hodině slohu, kde j si poradili s krátkým vyprávěním o maškarním plese. Některá slova vyměnili za vhodná synonyna. Z nových příběhů pak měli všichni radost.

Na fotografie se můžete podívat v naší galerii a nebo kliknutím zde.