Týden s veselými zoubky – den druhý

V úterý jsme se moc těšili, protože jsme si předchozí den slíbili, že budeme pracovat ve skupinách. A to máme moc rádi. Na začátku dne jsme si zopakovali písničku o medvídkovi, kterého bolí zoubky. Seznámili jsme se s básničkou Čistím zoubky, která nám pomohla zopakovat i prostorovou orientaci. Všechny děti již nyní umí ukázat vlevo, vpravo, vzadu, nahoře i dole. Tam všude máme v pusince zoubky a na žádný nesmíme zapomenout. 

A o hodině matematiky to vypuklo! Paní učitelka přišla do třídy a rozházela po celé třídě papírové zoubky. Děti dostaly velký  zub a každá skupina měla za úkol ulovit  6 zoubků. Na každém zoubku byla dvě čísla – ta měly děti sečíst a krásně na zoubek napsat výsledek. Společnou prací se nám podařilo vše vypočítat tak, aby nebyl žádný zoubek zkažený. 

O pracovních činnostech jsme si společně zazpívali, řekli jsme si básničku a část básničky jsme napsali. K napsanému jsme nakreslili obrázek – pořádně otevřenou pusinku, aby bylo vidět, jak krásně máme zoubky vyčištěné. Máte to také tak?  

Na fotografie se můžete podívat v naší galerii a nebo kliknutím zde.

Děti z 1.B

 

– zobrazeno 513x

Back to Top