Velikonoční pozdrav od 2. A

Přišlo jaro, ke kterému patří i jarní svátky….Velikonoce. Děti pilně vyráběly ve školní družině výrobky na velikonoční jarmárek, my ještě půjdeme tvořit velikonoční dekorace do Domu dětí ve středu 1.4., ovšem také ve výtvarné výchově jsme si ve třídě chtěli Velikonoce připomenout….
Protože k Velikonocům patří i různé dekorace, které lze koupit v obchodech, řekli jsme si, že “ jako “ navrhujeme figurku velikonočního zajíce.
Paní učitelka nakreslila zajíce ve velké velikosti na tabuli a též na čtvrtku, aby děti správně pochopily umístění a velikost zajíce na ploše….Děti pracovaly tužkou a když se zajíc vydařil, začalo vybarvování pastelkou Progresso / silná tuha, dobrý pigment barvy /…..nakonec obtáhnou černě obrysy.Se “ Zajíci “ jsme se vyfotili….každý s tím svým a potom jsme ještě připsali fixami velikonoční přání.
Nyní jsou zajíci na nástěnce na chodbě u třídy a před velikonoč. prázdninami si je děti odnesou domů.
Vám, čtenářům našich stránek … rodičům žáků 2.A , přejeme hezky prožité svátky jara a nabízíme naše “ Zajíce “ na fotkách  Z D E .

Za 2.A    Jitka Skálová, tř.uč.