Výlet

Letošní výlet byl původně plánován na paintball, ale vzhledem k vyšším nákladů jsme se rozhodli pro jinou alternativu. Ve středu 17.6. jsme vyrazili do Prahy na mediálně známou výstavu Gateway to space, což je největší výstava o kosmonautice v Evropě.

Na výstavě jsou exponáty zapůjčené z US Space and Rocket Center (USSRC) americké NASA z lunárních výprav v programu Apollo. Výstava je doplněna o krátká videa, kde může návštěvník zjistit řadu informací, které si také může přečíst na panelech před vystavenými exponáty. Jsou tu k vidění různé typy skafandrů, vesmírné družice, lunární raketoplány a další zajímavé věci.

Děti asi nejvíce zaujaly “atrakce“ na konci výstavy, které si mohly vyzkoušet. Téměř polovina dětí našla v sobě odvahu a vyzkoušela si točící se gyroskop. Poté následoval přesun do Palladia, kde děti uspokojily své chuťové buňky a návrat do Čelákovic.

Na závěr chci poděkovat paní Martině Tomečkové, která ochotně se mnou celý školní rok jezdila na akce s dětmi jako druhý dozor.

Na fotografie se můžete podívat v naší galerii a nebo kliknutím zde.