Výtvarné jaro třikrát jinak …rostlina, keř, strom

Naši milí čtenáři, příchod jara nás inspiroval v pracovních činnostech i ve výtvarné výchově….Začali jsme prací z papíru, je to tzv. pásová vystřihovánka, námětem byl tulipán.Papír se musí správně poskládat, předkreslit polovina květu, stonku a jeden list, potom vystřihnout , rozložit….hurá, tvar drží pohromadě a měli jsme “ malé záhonky tulipánů “ – sice jen z bílého papíru, ale radost a nadšení dětí z povedené práce byly veliké !
Další námět….a to pro práci s modelínou…byla větvička z keře, který zjara svítí svojí barvou…ZLATÝ DÉŠŤ. Bylo potřeba vyválet váleček z hnědé barvy na “ prut větvičky “ a potom tenké žluté válečky, ty odměřovat na 4 plátky květu a přimačknout je k větvičce….pracovali jsme podle “ živého vzoru “ , který si každý dobře prohlédl….někomu to šlo snadno a lehce, pro někoho to byl těžší úkol, ale výsledek stál za to, však jsme naše práce vystavili i na okna chodby pro potěšení i ostatním dětem a paní učitelkám.
Do třetice snad největší jarní krása, kterou jsme měli týden na očích přes okna chodby do atria….záplava růžových květů na okrasných stromech v atriu. Ve výtvarné výchově jsme použili voskovky na kmen a na kvetoucí korunu  tzv. suchý pastel / křídy na papír / a stromy jsme se pokusili co nejlépe v jejich květu nakreslit – s použitím červené a bílé / křídy / a jejich rozmazáním naše stromy také “ rozkvetly „…..povedlo se a ještě já, učitelka, jsem tu opravdovou kvetoucí krásu v atriu vyfotila…
Na nás a všechny naše jarní práce se podívejte na fotkách Z D E .
Hezké další jarní dny přeje 2.A
a tř. učitelka Jitka Skálová

– zobrazeno 1232x

Back to Top