Ze Salisbury do „Bradavic“

Vzbudili jsme se do deštivého rána, ale jinak jsme se dešti jako zázrakem po celý den dokázali vyhnout. Po snídani jsme se vydali na celodenní výlet. Navštívili jsme mystické místo Stonehenge, kde nás pohltila nejen historie, ale i notná dávka tajemna.

Odtud jsme pokračovali do příjemného městečka Salisbury, které je známé gotickou katedrálou s věží vysokou 123 metrů. Zde jsme měli možnost prohlédnout si i jeden z dochovaných listů Velké listiny práv a svobod z roku 1215.

Zpáteční tříhodinová cesta byla příležitostí k relaxaci, povídání, spánku a těšení se na večeři a odpočinek v rezidenci. Někteří si možná ještě nezvykli na anglický styl ubytování v minimalisticky vybavených pokojích se společným sociálním zařízením. Přesto určité  části budovy připomínají svým vzhledem pohádkové Bradavice. Z jídelny, která vypadá úplně obyčejně, přejdete do sálu, jenž je vybaven nádherným historickým krbem a stěny jsou ozdobeny portréty bývalých majitelů rezidence. Někdy se zdá, že jste se ztratili v bludišti chodeb, paní učitelka Imlaufová tvrdí, že se honosná i dřevěná schodiště jednou začas jistě pohybují. Ne nadarmo je tato budova památkově chráněná.

– zobrazeno 81x

Back to Top