Zeměpis trochu jinak

Dnes, v hodině zeměpisu, se třída osmáků proměnila v mé průvodce, protože jako Pražačka a nová učitelka jsem naprosto neznalá města Čelákovic. Žáci mě zavedli na náměstí, ukázali mi úřad, radnici a další školy. Potom jsme zamířili k místní tvrzi, kde se nachází muzeum. Vystoupali jsme schody ke krásnému Kostelu Nanebevzetí Panny Marie, který byl, bohužel, zavřený, takže jsem si ho nemohla prohlédnout zevnitř. A tak mi děti alespoň ukázaly knihovnu a park v blízkosti kostela. Nakonec naše kroky vedly do úžasné cukrárny, kde jsme si koupili něco na zub a spěchali zpět do školy. Děkuji za hezkou prohlídku a procházku městem.

Výprava ven, někam k Labi, mě čeká ještě v dalších dnech, kdy si pro mě turistický program připravili děti z šestých tříd.

Hana Štádlerová

učitelka hudební výchovy a zeměpisu