ZOO Norimberk s delfíní lagunou

Hned na konci druhého školního týdne jsme se před školou sešli již před sedmou ranní a vydali jsme se na poměrně dlouhou cestu, na kterou jsme se ale všichni moc těšili. Čekal nás výlet do ZOO Norimberk, kde mají i delfíní lagunu. Cestu jsme si zpříjemnili povídáním s kamarády, pospáváním, filmem a zajímavostmi ze světa zvířat, o kterých nám povídala paní průvodkyně.

Po poledni jsme konečně dorazili. Prošli jsme si zvířata, která známe…surikaty, žirafy, lvy, tygry, opice apod.

Když jsme dorazili k laguně, nejprve jsme se šli podívat dolů, abychom zahlédli delfíny pod vodou. Protože už se připravovali na vystoupení, nebyli dole všichni, ale i tak to byla nádhera. Ve druhém akváriu se objevilo něco obrovského – kapustňáci přezdívaní jako mořské krávy. Udělali jsme si pár fotografií a šli jsme zabrat místa na očekávanou podívanou.

Vystoupení po chvíli začalo a my nemohli odtrhnout oči. Nejprve nám své umění předvedli dva lachtani a pak se to stalo….. před nám se objevilo 7 nádherných delfínů. Jediné, co se během vystoupení ozývalo z hlediště bylo „oooooo“, „uau“, „jééé“….

Delfíni předváděli různé skoky, házeli míčem, točili malou obručí, plavali po zádech, pískali…. Zážitky máme nezapomenutelné! Ke konci jsme se mohli rozhodnout, jestli půjdeme ještě jednou na delfíny nebo na dětské hřiště. Nakonec jsme se rozdělili na dvě skupiny. Jedna skupina šla na hřiště a druhá skupina si šla delfíny užít  ještě jednou.

Před odjezdem jsme nemohli vynechat stánek se suvenýry a tak byl autobus na zpáteční cestě plný nejen dětí, ale i plyšových delfínů, jiných zvířátek, náhrdelníků a dalších drobností. Do Čelákovic jsme dorazili až za tmy, ale výlet za to určitě stál.

Na fotografie se můžete podívat v naší galerii a nebo kliknutím zde.