ZPRÁVIČKY ZE TŘÍDY 3.D – MĚSÍC BŘEZEN A DUBEN

7.3. navštívila naše třída PLANETÁRIUM v Praze. Proletěli jsme se vesmírem okolo planet sluneční soustavy a dozvěděli jsme se i něco o kometách a meteoritech. Děti se seznámily s pozorováním hvězd na noční obloze. Výukový program byl velmi zajímavý a doplnil výuku o planetách v předmětu prvouka. 31.3. jsme byli na přednášce SMYSLY ZVÍŘAT. Na přednášce dětem předváděli živá zvířata. Děti zaujal výr velký, sova pálená, poštolka, had i ježek. Například už víme, že poštolka vidí i kilometr daleko. Let sovy pálené je úplně neslyšný – létala nad námi. Viděli jsme, jak rychle se sbalí ježek do klubíčka. Prohlédli jsme si kůži, kterou si „svlékl“ had. Nakonec jsme se seznámili s prací na záchranné stanici pro zvířata. 5.4. proběhla sportovní soutěž DUATLON. Reprezentovali nás Marek Pavlovič, Tereza Lelková a Kristýna Kudrnová. 20.4. byla celá naše třída na soutěži DEN ZEMĚ. Družstva přecházela mezi stanovišti s úkoly. Děti poznávaly rostliny, stromy, popisovaly recyklaci, určovaly mláďata živočichů, popisovaly správné třídění odpadů a plnily další úkoly. Výhrou byla sladká odměna. 26.4. proběhly ATLETICKÉ ZÁVODY. Za naši třídu se zúčastnili Filip Manhart, Marek Pavlovič a Kristýna Kudrnová. Filip přivezl medaili. Blahopřejeme!!!