Zpravodajství z 1.A ….slovem i fotem

Milí rodiče žáků1.A, milí čtenáři našich stránek, měsíc opravdové školní práce “ utekl jako voda “ a žáci 1.tříd již znají tato písmena : M m, Aa Áá, L l, E e, É é a začínají číst slabiky tvořené těmito písmeny. Ke každému písmenku známe básničku a s chutí si je opakujeme. Pravidelným psaním uvolňovacích cviků získávají děti zručnost v přípravě na psaní psacích písmen i číslic, také pravidelně vybarvujeme, zejména v Živé abecedě všelijaké  “ záhadné “ obrázky.Denně ve škole na začátku hodiny pro radost zpíváme, děti losují písničky z balíčku kartiček s názvy písní. Ne vždy se shodneme na znalosti písniček, ale za to nás čeká mnoho se jich naučit. Děti si dobře zvykly na “ školní běh času „…vyučování, přestávky…a skoro vždy nám vyučování velice rychle uteče, však nesedíme jen v lavicích…..máme pohybové chvilky. Dětem se velmi líbí hodiny tělesné výchovy, to si vždy ve vytvořených družstvech pěkně zazávodí, ovšem na začátku a konci hodin TV nás čeká nástup a pozdrav, což už se děti naučily jako “ správní sportovci „.V matematice všichni napočítají po jedné do 10ti,ale učíme se sčítat a odčítat zatím do 3 i se znázorněním a zápisem příkladů.Také jsme zvládli naučit se znaménka k porovnávání čísel…větší, menší, rovná se. To vše je velký pokrok, hodně znalostí za měsíc školní docházky….děti chválím, jsou to šikulkové !!! A co výtvarná výchova a pracovní činnosti ? Zatím posíláme na fotkách naše zářijová sluníčka a z pracovních činností nalepené číslice, příště přidáme naše kreslené postavy a vystřihované, nalepené geometrické tvary. Také jsme udělali první pokus složit papírovou lodičku a to ještě procvičíme…Pestrá je i práce v hodinách prvouky, kde děti často vytrhávají, nalepují drobné obrázky do daných políček v pracovním sešitě a všechny děti se snaží to mít pečlivě udělané. Tak jen tak dál !!!

Závěr : milí rodiče 12ti chlapců a 6ti holčiček z 1.A….máte doma opravdové školáky !

Nyní se podívejte na mnoho fotek z našeho “ školního života “   Z D E .

Za 1.A

Jitka Skálová, tř.uč.