Projekt EDISON byl maximální úspěch

Nikdo jsme si neuměli představit, jak nás projekt EDISON všechny zasáhne. Zapojili se učitelé, děti, školní jídelna, rodiče a velký dík patří zřizovateli městu Čelákovice.  Tolik nadšených dětí, které se tento týden do školy těšily, nemohly dospat a odpoledne se jim nechtělo domů, jsme tu snad ještě neměli.

Veliký dík patří paní Michelčíkové, která se po celou dobu o studenty z 8 různých států starala, vše bezvadně vykomunikovala a zařídila.  Bez ní by snad ani taková akce u nás nebyla možná.

Děkujeme učitelům za práci navíc, za účast na mimoškolních aktivitách v rámci projektu i za práci v poněkud  chaotickém prostředí, které nám mimořádný týden přinesl.

Poděkování patří i naší školní jídelně, která zabezpečila svačiny a obědy,  přizpůsobila školní jídelníček naší návštěvě a v rámci obědů nabídla jídla typická pro země návštěvníků.

Upřímně děkujeme všem rodinách, které dobrovolně přijaly pod svou střechu jednoho nebo dva studenty a věnovaly se jim tak skvěle, že se jim nakonec z Čech ani nechtělo odjíždět domů.

Velmi si vážíme přístupu zřizovatele, města Čelákovice. I díky  pochopení zřizovatele mohla být naše akce tak úspěšná.  Zahraniční studenti pobyt v Čelákovicích shrnuli do konstatování, že to nejlepší,  co si z českých škol odnášejí – a že jich v rámci projektu navštívili několik – je čekalo  v Čelákovicích. Nikde je obec ani škola a děti a jejich rodiny nepřivítaly tak úžasně,  jako právě u nás.  Díky tomu odjíždějí domů s vědomím, že v Čelákovicích žijí dobří lidé a jsou tu skvělé děti.

Byli bychom rádi, kdyby si naše děti z celé akce odnesly  poznání, že setkáváním s ostatními národy získá člověk  svobodu a nadhled,  bude víc chápat lidi kolem sebe, stane se tolerantnějším a vnitřně bohatším, v čemž mi jistě všichni, kteří měli to štěstí a cestovali nebo cestují, dají za pravdu.

Na fotografie se můžete podívat v naší galerii a nebo kliknutím zde.

Alena Pechalová