Vážení rodiče, milé děti,

v souvislosti s rekonstrukcí základní školy Kostelní  bude od září 2017 v naší  škole umístěna část kamenkových dětí. Jedná se o první a druhé třídy, které budou většinou pobývat v prostorách dnešní mateřské školy (vedle školní jídelny).  Do školy budou vcházet postranním vchodem. Jen jediná třída bude umístěna v 1. patře v učebně, která o prázdninách nově vznikne z kabinetu přírodopisu.

Stravovat se budou děti z Kamenky v době od 11 do 11.40. Teprve potom začíná pravidelný výdej obědů pro naše děti tak, jak jsme zvyklí.  Z důvodu zachování kapacity nebudou v době pobytu Kamenky moci odebírat obědy cizí strávníci, které jsme samozřejmě také informovali.

Jednání s vedením města i ZŠ Kostelní probíhají celý školní rok, jednání jsou vstřícná a všechny strany se snaží navzájem vyjít vstříc. Bez takového přístupu by ostatně ani nebylo možné tak rozsáhlou akci uskutečnit. Všichni máme na paměti, že se jedná o čelákovické děti a všichni chceme, aby se v naší škole líbilo jak těm „našim“, tak i kamenkovým.

Další informace se týká oblíbených svačin.  Od druhého zářijového týdnu se rozběhnou svačiny opět, věříme, že změnu zaměstnankyně, která bude svačiny připravovat, ani nezaregistrujete. Svačinky budou opět formou švédských stolů, cena se mírně zvýší, a to ze stávajících 20 na 22 Kč. I tak bude muset škola na zaplacení pracovnice doplácet, vnímejme tedy možnost školních svačin jako nadstandardní službu, kterou škola svým žákům nabízí.  Způsob platby stejný jako v letošním školním roce.

Alena Pechalová