2.A, výlet na zámek Loučeň

Ve čtvrtek 25.5., kdy od rána pěkně svítilo sluníčko, se žáci všech druhých tříd vydali na školní výlet: cíl byl zámek Loučeň. Děti se sešly před školou a před 8. hodinou přijel krásný dvoupatrový autobus, kam se všichni vešli.

Cesta rychle utekla a po 9. hodině se žáci 2. A, B, C, D začali střídat v prohlídce zámku. Paní průvodkyně i pan průvodce měli dobový kostým, tak se velice hodili do zámeckých prostor. Navštívili jsme mnoho místností a dozvěděli se spoustu zajímavostí ze života dřívějších majitelů. Mohli jsme se posadit v zámecké jídelně, ve společenském i hudebním salonu. Viděli jsme i malou “ třídičku „, kde se učili děti zámeckého pána se svým soukromým učitelem, který používal i rákosku. Děti 2. A dostaly pochvalu od paní průvodkyně za pěkné chování během prohlídky. Po ní jsme před zámkem posvačili, potom jsme si užili keřové labyrinty i herní prvky. Holčičky se u parku vyfotily v kulise kněžny. Při zpáteční cestě autobusem jsme seděli v přízemí, cestou tam byla 2.A v patře… i cesta autobusem tedy byla báječný zážitek. Po návratu do školy – třídy, děti zhodnotily výlet jako velmi podařený: vše se jim líbilo!!! To těší i nás, paní učitelky, že Loučeň byla dobrý výletní typ!

Za 2. A

Jitka Skálová, tř. uč.