Advent ve 2.C

Do času adventního ztišení při očekávání narození Ježíška jako symbolu svátku vánočních i v roce 2023 jsme v tomto roce vstoupili v sobotu 2. prosince.

S dětmi jsme se na tento čas společně připravovali a těšili se, jak budeme postupně otevírat jednotlivé dny adventního  kalendáře v podobě očíslovaných pytlíčků s překvapením. V přípravě jsme měli i sněhulákový kalendář s prosincovými pranostikami a příslovími, čtení Vánočního příběhu s jeho postupným obrázkovým dotvářením, výrobu Betléma a rámování vyšívaného obrázku jako dárku.  Ale stalo se, že jsem se 31. listopadu zranila a nyní jsem s operovanou nohou v domácím léčení.

S dětmi a paní asistentkou jsem ještě zvládla ozdobit vánoční stromeček naší školy na čelákovickém náměstí a o ostatní se už musely postarat paní asistentky:

Andělská škola v naší třídě při obchůzkách sv. Mikuláše, ozdobení třídy stromečkem, vánoční zpívání koled a vyrábění vánočních ozdob a dekorací.

Několik fotografií přikládám a těším se s dětmi na  shledanou při krátké návštěvě jejich vánoční besídky v pátek 22. prosince před odchodem na vánoční prázdniny.

Zapsala třídní učitelka Mgr. Naděžda Černá