Konec prvního čtvrtletí ve 2. C

Ani se tomu nechce věřit, ale opravdu je tomu tak! První čtvrtletí školního roku máme za sebou. Teprve nedávno jsme se vrátili ze svých prvních prázdnin plni očekávání, co nového nám nadcházející školní rok přichystal.

Hned v prvních dnech měsíce září jsme si vyzkoušeli, kolik písmen jsme zapomněli psát a rychle jsme si je zopakovali a doučili. Nejvíce nás potrápilo písmeno f a k.

Ve čtení se nám pletlo d a b, ale už je to lepší.  Se čtením se mnozí z nás ještě hodně potýkají. Je to boj, ale spolu s paní učitelkou jej určitě vyhrajeme!

Matematiku máme moc rádi, trénujeme hbité počítání a hezky počítáme do sta. Daří se nám řešení slovních úloh, porovnávání čísel  a doplňování číselných řad.

Ve výtvarné výchově a v pracovních činnostech jsme mimořádně šikovní, baví nás i zpívání nejenom v hodinách hudební výchovy, často si zazpíváme hned při ranním pozdravu a potom i během dopoledne. V září byla písní měsíce písnička V moři je místa dost, v říjnu Zajíci a v listopadu Mravenci, ke kterým jsme si přidali ještě písničku Náměšť od Jaroslava Hutky.

No a tělocvik? To je naše jednička! Zvlášť když letos máme každý týden i hodinu plaveckého výcviku.

Není divu, že v tak skvělém učení ve všech předmětech nám první čtvrtletí uběhlo tak rychle.

Zapsala a fotografie z aktivity Zrcadla přiložila třídní učitelka Mgr. Naděžda Černá