Anglie den čtvrtý

Středeční ráno děti opět věnovaly výuce angličtiny. V pěti skupinách rozdělených dle jazykových znalostí absolvovaly projektovou výuku a vysloužily si velkou pochvalu od britských lektorů Castle School.

Odpoledne jsme vyrazili za zábavou. Nejdříve jsme navštívili anglickou soukromou školu Lancing College pro žáky ve věku 13-18 let. Škola se nachází ve West Sussex, východně od Worthing poblíž vesnice Lancing, na jižním pobřeží Anglie. Ke škole patří i nádherná kaple, která je
v pořadí druhou největší ve Velké Británii. Okouzlila nás její architektura i poutavé vyprávění o její historii a výstavbě.

Zbytek dne patřil už jen Brigtonu. Nejprve jsme se prošli historickým centrem k Royal Pavilionu, který je bývalou královskou rezidencí a uličkami The Lanes. Lokalita The Lanes, která byla kdysi centrem starého rybářského města Brighthelmstone, je živá čtvrť plná luxusních restaurací, malebných čajoven a tradičních hospod. V jeho srdci leží bludiště úzkých křivolakých uliček plných nezávislých klenotníků a malých prvotřídních starožitnictví.

Na závěr si děti užily Brighton Palace Pier, molo, které je oblíbenou turistickou atrakcí.