Anglie den druhý

Pondělí jsme nezahájili tradičně školou, ale celodenním výletem na ostrov Isle of Wight, který je zároveň anglické nemetropolitní a ceremoniální hrabství, ležící při jižním pobřeží Anglie jižně od největšího jihoanglického přístavu Southamptonu. Cílem naší návštěvy byl Osborne House, jeho nádherné zahrady se spoustou květin, rozlehlý park s cestami vedoucími až na pláž, kde se učily plavat královské děti. Dnešní návštěva královského sídla nám rovněž umožnila nahlédnout do intimního života královské rodiny při prohlídce soukromých apartmánů a velkých přijímacích místností lemovaných nábytkem a uměleckými díly z královské sbírky.

„Není možné si představit hezčí místo,“ řekla královna Viktorie z Osborne, o jejím milovaném domově na Isle of Wight.