Anglie, den třetí

V úterý jsme hned po škole odjeli do Portsmouth, kde jsme strávili odpoledne v místním námořním muzeu. Kromě interaktivní výstavy o bitvě u Trafalgaru jsme si v muzeu mohli vyzkoušet spoustu aktivit spojených s běžným životem námořníků na lodi, např. ležení na palandách, potěžkání zbraní, dorozumívání pomocí Morseovky a vázání uzlů. Také jsme poznali věci jejich denní potřeby, způsob boje, stravování apod. Nejvíce nás ale zaujala prohlídka monumentální dřevěné lodi HMS Victory, se kterou loďstvo admirála Nelsona vyhrálo bitvu u Trafalgaru. Nakonec jsme si vyzkoušeli kvíz v anglickém jazyce, abychom zjistili, co jsme si z návštěvy muzea zapamatovali.

Zítra (ve středu) už nás čeká poslední den ve škole. Poté si prohlédneme Worthing a v odpoledních nebo brzkých večerních hodinách vyrazíme autobusem zpět k našim domovům.

Na fotografie se můžete podívat v naší galerii a nebo kliknutím zde.