Byli jsme v divadle

V pátek 1. dubna 2016 jeli všichni žáci druhých tříd do divadla. Na divadelní představení „ Staré pověsti české“ se velmi těšili. Děti z naší třídy je už znaly z knihy, kterou jsme četli na začátku druhé třídy v doplňkové četbě.
V půl desáté se všechny druhé třídy shromáždily před školou, nastoupily do přistavených autobusů a vyrazily do Divadla v Horních Počernicích.
Tam si všichni odložili do šatny své oblečení, nasvačili se, potom se usadili do hlediště a očekávali začátek představení.
Od začátku bylo velmi poutavé a děti doslova vcuclo do děje.
Herci Jan přeučil a Eva Hrušková, představitelé pana Aloise Jiráska a paní Jiráskové, přiblížili dětem příběhy praotce Čecha, kněžny Libuše a silného Bivoje, Kroka a jeho dcer, Ctirada a Šárky. Vystoupení bylo proloženo písničkami Zdeňka Bartáka a doplněno loutkami Jaroslava Doležala.
Některé děti byly zapojené do děje na jevišti, zahrály si postavy Bivoje, Kazi a Tety, všichni mladí diváci si zazpívali, zatancovali, tleskali do rytmu písní.
Toto představení bylo zábavné i poučné a všem se velmi líbilo, herci za své výkony byli odměněni velkým potleskem.
Kolem poledne jsme opouštěli divadlo plni příjemných zážitků a již nyní se těšíme na další.
V obrazové galerii najdete několik fotografií z návštěvy divadla.

Helena Kopecká,
třídní učitelka II. A