Dobrý den rodiče a děti,

obracím se na vás všechny, abyste nepodceňovali současnou situaci a nebrali ji jako další volno nebo prázdniny.

Rodiče, nastavte prosím dětem přesná pravidla a dejte jim řád, aby se skutečně několik hodin pravidelně denně učily a nebylo to jen namátkové rychlé udělání úkolů o víkendu. Tento stav může trvat déle, než bychom si všichni přáli a dohánět látku by mohl být později velký problém.  Jsem v kontaktu s učiteli a vím, že někteří rodiče (jedná se o žáky 1. stupně) si vůbec nevyzvedávají práci a není možné se s nimi telefonicky spojit, školu sami nekontaktují, o vzdělávání svých dětí se nezajímají.    Pokud tomu bude tak i nadále, budu považovat tento nezájem o školu jako podklad k jednání na OSPOD.  V tuto chvíli přechází velký díl odpovědnosti za vzdělávání vašich dětí na vás, neberte to tedy na lehkou váhu a řiďte se pokyny svých učitelů, komunikujte s nimi, volejte, pište, skypujte – prostě využijte všechny možné prostředky, abyste společně zvládli děti učit touto pro nás velmi netradiční a nevyzkoušenou formou.

Děkuji.

Alena Pechalová