Druhý výlet na PřF UK s praktiky

Ve čtvrtek 14. května jsme s přírodovědnými praktiky podnikli již druhou cestu na Karlovu Univerzitu. Tentokrát jsme se nejeli podívat na živá zvířata, ale náš cíl byl jiný – pitva švába. Tato aktivita je základním školám nabízena v rámci projektu Přírodovědci na PřF UK.

Než začalo praktické cvičení, tak děti dostaly spoustu zajímavých informací o švábech jako starodávné skupině, která byla na naší planetě dokonce dřív než dinosauři. Nejdříve si děti prohlédly vnější stavbu těla švába pod mikroskopy a posléze začala samotná pitva. Děti se držely při pitvě pokynů lektora a manipulovaly s preparačními nástroji opatrně, aby se nezranily. Musím všechny zúčastněné děti pochválit, pracovaly velmi dobře a byly šikovné. Všem se pitva podařila, proto si mohly děti detailně prohlédnout také vnitřní stavbu těla švába a podívat se zblízka na některé orgány.

Fotografie z akce naleznete zde.

Mgr. Martina Čapková