Hodiny čtení

Čtení ve 2. třídě je neoddělitelnou součástí českého jazyka. Nejenom, že se díky příběhu ociteneme na různých místech a prožijeme nevídané příhody, ale zároveň se zdokonalujeme ve čtení. Snažíme se o to, abychom četli plynule, srozumitelně a se správnou intonací vět.

Z mnohých z nás už jsou velmi dobří čtenáři a ti méně zdatní se stále zdokonalují.

Kromě textů v čítankách čteme také různé dětské knihy, které si půjčujeme v naší školní knihovně.

Již jsme přečetli knihy POVÍDÁNÍ O PEJSKOVI A KOČIČCE od Josefa Čapka a knihu DÁREK PRO SÁRU od Ivony Březinové.

Co se nám v knize líbilo nejvíce?

V knize Dárek pro Sáru se mi nejvíc líbilo, jak v kapitole Dárek na rozloučenou dostala Sára před odjezdem do Ausstrálie sovu Sáru. (Julinka)

Nejvíc se mi líbilo, jak dostala sovu Sáru. (Barunka)

Mně se líbilo Mates je pes. (Tomáš)

Líbila se mi kapitola- Čím budu. (Ivanka)

Mně se nejvíc libila sova Sára. (Nikolka)

Hned po vánočních prádzninách jsme si vybrali ke společnému čtení další knihu: Z DENÍKU KOCOURA MODROOČKA od Josefa Koláře. Vždy se ni těšíme, protože se nám hezky čte.

A na závěr malé ilustrace z knihy DÁREK PRO SÁRU v podání Jáchyma a Nikolky.

žáci 2. C

J. Knobová