Konec října a začátek listopadu ve 2.C

Nesl se ve znamení podzimních prázdnin, na které jsme se všichni moc těšili. Připomněli jsme si narozeniny naší republiky, bádali jsme nad významy slov republika, prezident,  hymna, prapor  a standarta. Přečetli jsme si, jak 28. říjen slavili pejsek a kočička v knize, kterou pro děti napsal a nakreslil  Josef Čapek.

Vlastním čtením s porozuměním jsme mohli získat další korálek za splnění nového korálkového úkolu.

Po návratu do školy jsme dva dny žili svátkem Halloweenem a při skupinovém čtení jsme se poučili o dávné keltské tradici tohoto svátku, který se slaví 31. října, v předvečer Všech svatých. V České republice jsou další tradicí Dušičky, které se slaví 2. listopadu. Abychom se ve všem lépe vyznali, připravila nám paní učitelka hezký pracovní list.

Vypravili jsme se i na čelákovický hřbitov, kde jsme si připomněli mnohé čelákovické osobnosti a také svoje blízké.

Vyráběli jsme  halloweenské duchy,  jejich strašidelné hrady a také dekorační látkové dýničky.

Těšíme se, co zajímavého prožijeme v dalších listopadových dnech.