Projektové dopoledne ve 2. C

V průběhu školního roku plánujeme několik tematicky zaměřených projektových dopolední v rámci výuky.

To první jsme uskutečnili v úterý 7. listopadu a jeho ústřední náplní bylo poznávání vůní, barev a chutí podzimu spolu s opakováním učiva prvouky o stromech a jejich  plodech.

Projektová dopoledne mají pomáhat v posilování  dobrých vztahů  mezi žáky, učitelkou a paní asistentkou.

Cílem je poskytnout žákům dostatek informací z okolního světa a učit je, jak tyto informace využít při praktických  činnostech.

Důležité je také vedení žáků k samostatnosti a dobré spolupráci při plnění úkolů.

Samozřejmostí se v naší třídě pomalu stává uvědomělé dodržování pravidel vzájemného respektování.

Dětem se nejvíce líbila návštěva čelákovického hřbitova a rozsvěcení svíček jejich blízkým. Bavilo je sbírání přírodního materiálu, ze kterého si vyrobily podzimní skřítky Podzimníčky. Z přinesených semínek – hlavně luštěnin a kukuřice – vznikly překrásné mozaiky.

Zapsala třídní učitelka Mgr. Naděžda Černá