Literární soutěž v knihovně

Jednou za dva roky pořádá Městská knihovna v Čelákovicích literární soutěž. Letos to bylo už podesáté, k 650. výročí Městské knihy. V porotě zasedají spisovatelé, básníci a další významné osobnosti.

Téma letošní soutěže : Výlet do minulosti.

Z naší školy se zúčastnilo sedm žáků, šest z nich postoupilo do užšího výběru: A.M.Fantíková, 8.A, K. Kubánková, 9.A, K. Novotná, 8.A, P. Turek, 7.A, Š. Manhartová, 7.A, V. Vilím, 7.A.

Při vyhlášení výsledků soutěže v městském muzeu na nás čekalo velké překvapení :

1. místo za poezii  získal Pavel Turek a 2. místo za prózu Klára Novotná.

Ostatních pět soutěžících dostalo pamětní list a všichni pozvaní možnost promluvit si se členy poroty.

Pavlovi a Kláře srdečně blahopřejeme a děkujeme za souhlas se zveřejněním jejich prací.

Připomínám, že v této soutěži jsme už potřetí získali 1. místo.

Alena Špitálská

Co bych vzkázala mému mladšímu já

Jestli si právě tohle čteš, tak tu máš pár rad pro tebe. Jak asi víš, vždycky jsi chtěla jinou barvu vlasů, no ale nikdy si je nebarvi krepákem, zaděláš celou koupelnu a hodně dlouho to nepůjde dolů z rukou.

Jsi velká kuchařka, ale nikdy nedělej domácí karamel ..zničíš tátův hrnec a stejně to bude hnusný.

A teď až pojedeš k moři, nos určitě boty do vody, ale ne kroxy, jinak se ti zapíchne ježek do nohy a ty budeš drasticky vyvádět, i když to vůbec nebolelo. Poslouchej své rodiče, protože ne vždy máš pravdu a už jen kvůli tomu jsi měla miliony zranění.

Nikdy neber svému bratrovi jídlo, protože ne vždy jsi nenápadná. Ano, a jestli si myslíš, že vztek na bráchu si vyliješ tak, že mu přesolíš jeho sladký knedlíky a budeš si myslet, že na to nikdo nepřijde, tak jsi na omylu, právě ty budeš ta první podezřelá.

A teď jedna prosba: drž se svého a nesnaž se být jako ostatní, protože ty jsi originál, takže to dotáhneš ještě daleko, pokud budeš chtít sama od sebe.

Snad ti tenhle seznam pomůže a ty nebudeš ten nešika jako vždycky, moc tomu nevěřím, ale třeba ano. Měj se dobře, tvoje starší já.

Výlet do minulosti

Až na tě lehne dečička