Učíme se písmenka

Již měsíc a půl chodíme do školy. Za tuto dobu jsme se naučili mnoho nového v českém jazyce, tak i v matematice.

Každý týden za námi „přicházejí“ dvě nová písmenka, která si musíme dobře zapamatovat. Zatím jich umíme sedm – souhlásky m M, l L, s S, p P a samohlásky (a A, o O, u U).

Pro lepší zapamatování se ke každému novému písmenku učíme motivační říkanku, čteme si o něm krátkou pohádku a snažíme se, abychom nové písmeno uměli dobře vyslovovat. Zkoušíme tvořit také první slabiky a docela nám to jde.

I při hodině pracovních činností jsme zkoušeli, kdo nejlépe vymodeluje známá písmena – jejich malé i velké tvary. Procvičili jsme si nejen naše prstíky, ale i znalost písmen.

Také jsme měli možnost pracovat ve skupinách (k písmenkům jsme vystřihávali příslušné obrázky začínající počátečním písmenem, které jsme nalepovali na pruh papíru).

PODÍVEJTE SE S NÁMI!

Žáci 1. C