Lyžáčisko

V sobotu ten den nastal a já si přivstal.
Do Strážného jsme dorazili okolo 12 hodiny, vybalili věci z autobusu a dali je před chatu. Hned jsme dostali oběd – hovězí vývar a boloňské špagety. Docela mi chutnalo. Poté jsme vybalili věci na lyže a šli na místní malý kopec Popelka, kde proběhlo rozřazení do družstev.
Byly určeny čtyři družstva a já jsem byl samozřejmě v 1. družstvu. Po večeři byl asi dvouhodinový nástup. A pak rychle do hajan.
Druhý den jsme se vydali na kotvu. Lyžování tam bylo skvělé. Ale sníh byl trochu mokrý.
Třetí den jsme staré běžky oprášili a jak Standa Řezáč pelášili.
V úterý na Kněžický vrch jsme se vydali a taky pozdě přijeli.
Ve středu opět na běžky, taky na kotvu se vydali a rychle se k nám další lidi přidali.
Poháry byli výborné a chutné.
Ve čtvrtek na Bubákov autobusem jeli a pozdě pro nás přijeli.
V pátek byli závody a opět nějaké ty poháry.
Karneval jsem za Jirku Babicu vyhrál a nějaké ty rady rozdal.
V sobotu čas odjezdu byl a lyžák pro nás rychle skončil.
napsal Tomáš U.

KDYŽ JSME PŘIJELI NA LYŽAŘSKÝ VÝCVIK, VZALI JSME KUFRY A VYBALILI. POTOM JSME HNED ODEŠLI NA LYŽE. UČITELÉ NÁS ROZDĚLILI DO SKUPIN A V TĚCH SKUPINÁCH JSME BYLI UŽ NAPOŘÁD. MĚLI JSME TŘIKRÁT DENNĚ JÍDLO: SNÍDANI, OBĚD A VEČEŘI. CHODILO SE I NA BĚŽKY.
NA HORÁCH JSME BYLI CELÝ TÝDEN. VYRAZILI JSME I NA DVA CELODENNÍ VÝLETY – NA BUBÁKOV A NA KNÍŽECI VRCH.
UŽÍVALI JSME SI RŮZNÉ SOUTĚŽE.
JELI TAM S NÁMI ČTYŘI UČITELÉ : MARTINA KVÁČOVÁ , LENKA VOJTÍKOVÁ , MILOŠ BUKAČ A MICHAL ŠUP.
NAPSAL ROMAN P.

Lyžařský výcvik
Byli jsme ve Strážném v Krkonoších a chodili jsme jíst do Hotelu Vltava. Asi první 2 dny jsme chodili lyžovat na Popelku. Pan učitel Michal Šup nás vše naučil, a pak jsme jezdili na pomě nahoru a dolů. Museli jsme dělat cvičení, která nám zadal. Občas jsme taky padali – já celkem často.
Třetí den jsme šli na běžky a čtvrtý den jsme jeli na Knížecí vrch. Na ten se jezdilo lanovkou. A pátý den zase na běžky. Šestý den jsme jeli na Bubákov. Na ten se jezdilo taky lanovkou. Sedmý den jsme měli závody, dopoledne na lyžích a odpoledne na běžkách. V pátek večer a v sobotu ráno jsme se balili.
Každý večer nám pan Bukač i všichni ostatní učitelé říkali, jaké jsme udělali pokroky. Potom jsme měli soutěže v týmech a různé hry: Když jsem byl v Anglii, Križom nekrižom a další… Někteří hru nepochopili, tak rychle jako já, ale nakonec to „dali“.
Lyžák byl super a jídlo bylo dobré 
napsal František K.

Na fotografie se můžete podívat v naší galerii a nebo kliknutím zde.