Vysvětlivky k novým stránkám

Na nových stránkách je pro Vás, kromě vzhledu a rozmístění položek menu, připraveno několik následujících novinek.

Tou první a nejzásadnější je, že na titulní straně nebudou uváděny články týkající se jednotlivých tříd, ale pouze ty články, které budou obsahovat informace týkající se školy obecně nebo většího počtu žáků (tudíž důležitější). Nicméně, v žádném případě nepřijdete o příspěvky a sdělení jednotlivých tříd. Ty budou rovnou zařazeny pod konkrétní třídu a informaci, zda a kdy byl k nějaké třídě vložen článek, zjistíte prostřednictvím modrého kalendáře v pravé části stránek. Datum, které je tučně zvýrazněno značí, že v tento den byl přidán nějaký nový článek. Po najetí ukazatelem myši na toto datum články zobrazíte. Kliknutím se pak otevře sekce s články tohoto data.

Lze klikat i na názvy rozbalovacích menu (např. kliknutím na menu školní jídelna se zobrazí kontakt na školní jídelnu – není tedy v rozbalovací nabídce).

Další změnou je připravenost stránek i pro mobilní zařízení (telefony, tablety). Zde je trošku jiný systém ovládání stránek, který by ovšem měl být intuitivní a pro uživatele nikterak složitý.

Novinkou je i přepracovaná fotogalerie, která Vám umožní komfortnější prohlížení fotografií ve větší kvalitě.

Můžete však stále zpětně prohlížet i „staré“ stránky, jejichž provoz byl ukončen ke konci 1. pololetí školního roku 2014-2015. Články napsané a publikované do té doby tam najdete, nicméně nebylo technicky možné zachovat funkčnost všech odkazů a staré galerie. Z tohoto důvodu naleznete dole na nových stránkách i odkaz na archiv fotogalerie, kde si můžete fotografie po jednotlivých letech stáhnout.

V dohledné době bude inovována i sekce akce školy do modernějšího vzhledu a interaktivnější funkčnosti.

Nicméně, stránky se i nadále drobně dolaďují a Vaše návrhy budou vítány.