LYŽAŘSKÝ VÝCVIK 7. ROČNÍKŮ ZŠ KOMENSKÉHO

V termínu od 20.1. do 27.1. 2024 se uskuteční LVVK /lyžařský výchovně výcvikový kurz/ tříd 7.A a 7.B ve Strážném v Krkonoších. Řadu let jezdíme do této lokality na hotel VLTAVA. Chata DIANA, kde budeme ubytováni, je účelně zařízena pro lyžařské výcviky. Pokoje jsou pro 3,4 nebo 5 osob. Většina z nich má sprchu a toaletu. Je zde velmi dobré ubytování a příjemné prostředí v celé chatě. Na chatě je společenská místnost, kde trávíme společně večery. Je zde možno hrát stolní tenis. Na jídlo se dochází do hlavní budovy, která je vzdálena 100 m od DIANY.

Úkolem LVVK je naučit začátečníky základy běžeckého a sjezdového lyžování a pokročilé lyžaře zdokonalit v lyžařských dovednostech. Chata se nachází 10 minut od lyžařského areálu ve Strážném. Zde jsou vhodné terény jak pro začátečníky, tak i pro pokročilé lyžaře. Během týdenního pobytu probíhá výcvik na sjezdových i běžeckých lyžích v areálu Strážného, Kněžického vrchu a Bubákova. K běžeckému lyžování využíváme tratě ve Strážném a děti tak poznávají krásy Krkonoš. Začátečníci sjezdového lyžování se naučí základy lyžařské abecedy tak, že na konci pobytu jsou schopni při závodech projet slalom o dvaceti brankách. Zkušenější jezdci se zdokonalují ve své technice, především výukou carvingu. Žáci zároveň posílí své zdraví, neboť denně pobývají 6 – 7 hodin na horském vzduchu.

Kromě lyžování hrajeme s dětmi po večerech různé společenské hry a dokážeme jim, že zábavu lze zvládnout i bez dnešních moderních technologií. Snažíme se jim být dobrými kamarády, abychom všichni měli co nejvíce vzpomínek a zážitků. Vyvrcholením lyžáku jsou závody ve slalomu a běhu na lyžích. Na závěr posledního večera probíhá karneval.

Odjezd je v sobotu 20. 1. 2024 v 10:00 autobusem firmy SAND od školy.

Pobyt začíná v sobotu 20. 1. 2024 obědem a končí v sobotu 27. 1. 2024 snídaní.

Miloš Bukač

učitel TV