Přebor školy v šachu 2023

Ve čtvrtek 23. listopadu 2023, v termínu těsně před třídními schůzkami, proběhl druhý ročník Přeboru (naší) školy v šachu. Nad šachovnicemi jsme přivítali celkem 10 žáků z prvního stupně a 16 žáků stupně druhého. Samotné klání proběhlo pomocí Švýcarského systému na pět kol. Novými přeborníky školy se stali Anna Dvořáková a Jakub Vébr, kterým tímto gratulujeme. Úroveň hry byla na vysoké úrovni a je znát, že mnozí naši žáci chodí do šachových kroužků, nejčastěji do těch pod vedením Petera Jandy. Ten vede šachový kroužek (nejen) v naší družině. Zároveň nám k pořádání této akce poskytl veškeré šachové zázemí i své rozhodcovské umění, za což mu děkujeme. Nejlepší ve svých kategoriích se kvalifikovali do úterního regionálního kola Přeboru šachu škol, které se koná v místním KD.

Našim reprezentantům tak přejeme hodně štěstí a už teď se těším na příští ročník.

výsledky soutěže I. stupně
výsledky soutěže II. stupně