Náš halloweenský pátek

Paní učitelky 1. tříd se měsíc dopředu domluvily, že nabídnou dětem přiblížit si ….zejména v anglicky mluvících zemích…..velmi oblíbený svátek :Halloween, který připadá každoročně na 31.10. My si ale určili pátek 3.11., aby děti neobvykle završily týden. Rodiče “ nápad “ podpořili…děkuji… a tak se v 1. A, B, C,D sešly veselé i trochu strašidelné masky,ale žádné strašení se nekonalo…V 1.A jsem dětem na začátku vyučování řekla, proč svátek vznikl, že má skoro třistaletou tradici a co děti v USA, Kanadě, Anglii… po setmění na Halloween dělají /koledují, předvádějí scénky, trochu straší a potom dostávají sladkosti /, že typické barvy jsou oranžová / proto dýně / a černá /Halloween začíná po setmění, postavy chodí hlavně v černém a mají  “ zahánět duchy “ /.

Potom jsme se nechali od p.uč. z vedlejší třídy vyfotit, vždyť i já, tř.uč. 1.A , jsem byla “ zamaskovaná „…

Během vyučování jsme si našli vždy nějakou chvilku, abychom si naše převleky užili…..chodili jsme po třídě v průvodu za sebou, tančili jsme na rytmickou  „muziku „/to jsou ty rozmazané fotky…..jsme v pohybu…./ .

Po velké přestávce jsme šli hodnotit vyřezané dýně do atria / každý mohl dát jen 1 hlas, bylo to těžké, vždyť dýní bylo několik desítek ! /. Vyučování jsme 4.hodinu končili halloweenskými omalovánkami. Děti byly spokojené a já s nimi …..náš školní Halloween se povedl !!!!

Podívejte se na  f o t ky   Z D E .

Za 1.A   Jitka Skálová, tř.uč.