Výtvarka nás baví !!!!

Učit výtvaUčit výtvarnou výchovu u nás ve třídě je prostě radost – říká paní učitelka. My, děti, skoro všechny, pracujeme s takovým nadšením a takovou radostí, že je to potom prý radost i pro učitele. Od začátku školního roku jsme už zvládli spoustu technik a vytvořili spoustu krásných obrázků, jsme totiž už čtvrťáci a máme dvě hodiny výtvarné výchovy týdně. Vyzkoušeli jsme překrývání tvarů – malovali jsme deštníky v dešti, stromy ve větru a vrcholem pak byly naše vlastní ruce zdobené dekorem. Nabažili jsme se barev při malbě temperou nebo anilínovými barvami – barevné podzimní listy nebo barevné síťování zdobí naši třídu i teď. Umíme udělat portrét – nejen paní učitelky Greplové, ale i svůj vlastní. Kreslíme i zvířata – poslední práce – Kočky podle Laurel Burch – hýří doslova všemi barvami. Podívejte se na fotografie a posuďte sami. Že se nám práce vážně povedly?

Děti ze 4. B