Návštěva dětí z mateřských škol

Poslední únorový týden navštívily naši školu děti ze všech čelákovických mateřských škol. V pondělí 26. 2. prvňáci a druháci přivítali předškoláky z MŠ Rumunská, v úterý 27. 2. z MŠ Přístavní a ve středu 28. 2. z MŠ Komenského.

Děti se vzájemně pozdravily, ukázaly si, co se v poslední době naučily; předškoláci řekli básničku či zazpívali písničku, školáci většinou předvedli, jak pracují při vyučování.

Děti z II. D zazpívaly oblíbené písničky z pohádek, recitovaly básničku Františka Hrubína „Perníková chaloupka“, poté předvedly, jak v matematice procvičují násobilku a v českém jazyce pravopis psaní u – ú – ů formou rozcvičky.

Společně si všechny děti zazpívaly známé písničky, u nich tleskaly a tancovaly. Budoucí prvňáčci se poté posadili do lavic, aby vyzkoušeli, jak se ve školních lavicích pracuje. Dostali papír a pastelky, aby mohli nakreslit co nejhezčí domeček.

K obrázku dostali za odměnu razítko pejska nebo kočičky, a ještě se všichni zkusili podepsat na tabuli.

Na závěr návštěvy dostaly paní učitelky pro své svěřence drobné dárky – zápich (medvídka) a sáček s bonbony.

Po čtyřiceti pěti společně strávených minutách se školáci s dětmi z mateřské školy rozloučili.

Helena Kopecká, třídní učitelka II. D