Nezapomenutelný poslední den v Barceloně

Ráno začalo podobně jako předchozí dny, Vstávali jsme brzy, abychom se posilnili vydatnou snídaní, pak jsme se neochotně vrátili do svých pokojů, kde  otevřené kufry čekaly, až spolu s věcmi do nich zabalíme i suvenýry a vzpomínky. Smích, kamarádství a nezapomenutelné okamžiky této cesty se navždy vryly do našich srdcí.

Zbývalo však ještě pár hodin, kdy jsme si mohli Barcelonu naposledy užít. Vzrušení bylo hmatatelné, ale zároveň jsme cítili nostalgii, když jsme si uvědomili, že náš čas v tomto pulzujícím městě se chýlí ke konci.

Dnes byly naším cílem malebné „taperías“ nedaleko pláže, kterou jsme navštívili den předtím. Zde jsme si dopřáli tradiční španělskou kuchyni a pochutnali si na tradicích španělských „tapas“.

Se spokojeným žaludkem a dobrou náladou jsme se vydali k jednomu z nejnavštěvovanějších míst města, Camp Nou, stadionu FC Barcelona. Ten byl pro mnohé z nás povinnou zastávkou, protože nabízel pohled do světa jednoho z nejslavnějších fotbalových klubů na světě.

Polovina účastníků se rozhodla vydat se na prohlídku ve virtuální realitě, což byl pohlcující zážitek, který nám umožnil vžít se do kůže našich oblíbených fotbalistů a pocítit spěch zápasového dne nebo si prohlédnout muzeum FC Barcelona, které představilo bohatou historii a úspěchy klubu. Byla to chvíle, kdy jsme mohli obdivovat trofeje, dresy a památeční předměty, díky nimž se FC Barcelona stala legendou.

Den rychle ubíhal a byl čas vyzvednout si naše věci z hostelu. Rozloučili jsme se s naším dočasným domovem, vděční za příjemný pobyt, který nám poskytl. Obtěžkáni taškami a batohy jsme nastoupili do autobusu, který nás vezl zpět do našich každodenních životů. Když jsme nechávali Barcelonu za sebou, nemohli jsme se ubránit úsměvu, protože jsme věděli, že tato cesta bude cennou kapitolou v našem životě a touhou znovu poznávat svět.

– zobrazeno 223x

Back to Top