Druhý den barcelonského výletu

Když jsme se vydávali na druhý den poznávání, očekávání bylo velké.

Náš den začal o půl deváté ráno, kdy jsme se sešli k vydatné snídani. Nabiti energií a připraveni na další den plný dobrodružství jsme se vydali barcelonským metrem na cestu k La Rambla, rušné a ikonické ulici v centru města, kde jsme navštívili tradiční trh Boqueria, jenž byl pastvou pro smysly. V pestrobarevných stáncích se prodávalo čerstvé ovoce, květiny, maso, ryby a místní pochoutky. Neodolali jsme a ochutnali některé z lahodných španělských pochutin.

Když jsme pokračovali v cestě, procházeli jsme kolem historického Theater del Liceu, světoznámé opery, která zdobí Barcelonu svou elegancí a představeními již více než sto let.

Naší další zastávkou byla Placa Real, půvabné náměstí, které nás uchvátilo svou neoklasicistní architekturou a živou atmosférou. Ikonické palmy a okolní budovy poskytly ideální kulisu pro několik nezapomenutelných fotografií.

Naše další kroky veldly k impozantní soše Kryštofa Kolumba. Tento pomník stojí na dolním konci bulváru La Rambla a slouží jako pocta velkému objeviteli, který objevil Nový svět. V tu dobu teplota již vystoupala na 28˚C.

Po dopoledni plném poznávání a kulturních setkání jsme se vydali do nákupního centra Maremagnum na krátkou přestávku. Bylo to ideální místo k odpočinku, úkrytu před neúprosným sluncem a doplnění energie z obědového balíčku. Výhled na moře z Maremagnum byl nádherný a mořský vánek osvěžující.

Vrcholem dne byla návštěva pláže. Barcelonské pobřeží je proslulé svým zlatavým pískem a lákavou vodou. Někteří odvážlivci se ponořili po kolena do Středozemního moře, zatímco jiní se rozhodli odpočívat na břehu a nasávat krásné prostředí a živou plážovou kulturu.

Středeční putování pokračovalo zastávkou v Parque de la Ciutadella, rozlehlém parku, který poskytoval klidný odpočinek od rušné pláže. Jezero, zdobené fontány a zelená krajina v parku vytvořily ideální místo pro další krátký odpočinek před cetou kolem majestátního Vítězného oblouku.Tato historická památka nám dodala další vrstvu k poznání bohaté historie a kultury Barcelony.

Velkým finále dnešního dne byla návštěva katedrály Sagrada Familia, jedné z nejznámějších barcelonských památek. Mistrovské dílo Antoniho Gaudího, které je i po více než sto letech stále ve výstavbě, je důkazem oddanosti města umění a architektuře.

– zobrazeno 165x

Back to Top