Online výuka

Dobrý den,

od příštího týdne bude probíhat na druhém stupni online výuka.

Je tedy nezbytné, aby se každý žák druhého stupně tento týden přihlásil na svůj vlastní účet na stránkách www.office.com .

K tomu je potřeba, abyste se na stránkách přihlásili pod přihlašovacími údaji:
jmeno.prijmeni@zscelakovice.cz a heslo:123456Zs
Příklad: jan.novak@zscelakovice.cz
Každý použije svoje jméno, heslo si po přihlášení hned změňte a zapište nebo zapamatujte. Pokud byste ho ztratili, kontaktujte pana učitele Marka marek@zscelakovice.cz .

V prostředí Office 365 má každý žák k dispozici Outlook (pošta), Word, Excel, Powerpoint, OneDrive (cloudové úložiště s kapacitou 1TB pro každý účet), které je možné libovolně použít k tvorbě výukových materiálů.

K online výuce bude sloužit aplikace Microsoft Teams. V menu Office 365 kliknete na Teams, dále budete vyzváni, abyste vybrali možnost nainstalovat program, nebo spustit z prohlížeče. Volba je na Vás (doporučujeme program nainstalovat).  Následně Vás program opět vyzve, aby jste se znovu přihlásili, znovu zadáte jmeno.prijmeni@zscelakovice.cz a zadáte Vaše již změněné heslo.

Pak po přihlášení si otevřete složku Microsoft Teams. Kde v levém kraji kliknete na Týmy a tam naleznete příslušný tým (například 8A), kterou vytvoří příslušný vyučující. Přes tenhle tým bude probíhat online výuka.

Aplikaci Microsoft Teams můžete stáhnout i do svého chytrého telefonu. Použijete stejné přihlašovací údaje jako u počítače.

Tento týden bude u vybraných tříd a skupin probíhat testovací provoz na odzkoušení a doladění systému.

Jan Marek