Podzimní dobrodružství pro Děti

Poslední listopadový týden byl v naší družině zajímavý a vzrušující. Družina při Základní škole připravila Podzimní stezku pro děti, která nebyla jen procházkou mezi stromy a listím, ale i dobrodružstvím plným luštění a zábavy.

Podzimní stezka probíhala na dopravním hřišti. Stromy, jejichž listy byly rozličně zbarvené, vytvářely pestrý koberec pod nohama dětí. Na hřišti bylo rozmístěno spoustu různých obrázků a úkolů, které děti měly za úkol vyřešit během svého putování.

Hlavním úkolem na Podzimní stezce bylo luštění křížovky. Každé stanoviště bylo spojeno s otázkou nebo úkolem, jejíž odpověď tvořila součást křížovky. Děti sbíraly písmenka do hrací karty na každém stanovišti a postupně skládaly správnou odpověď. Tato aktivita nejen rozvíjela jejich logické a kognitivní schopnosti, ale také přinášela spoustu zábavy. To vše přispívalo zážitkové pedagogice Podzimní stezky a propojení dětí s okolní přírodou.

Na konci stezky byla pro děti připravena malá odměna. Podzimní stezka měla za cíl vytvořit prostředí, ve kterém se děti nejenom učily, ale také si užívaly příjemný podzimní den.